Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kralupy na GASAG CUPu - turnaj U10

24.04.2023 | Alice Palkosková

Hráči 4. třídy doplněni o nejlepší hráče 3. třídy HK Kralupy se o víkendu 22. -23. dubna zúčastnili turnaje GASAG Cup U10 2023 pořádaného klubem Eisbären Berlín. Vedle kralupských Vyder se zde sešly týmy z celého Německa. Vedle dvou berlínských klubů (Eisbären a Adler) přijely ještě týmy např. z Drážďan, Norinberku či Düsseldorfu.

logo cup

Program turnaje byl velmi náročný. Museli jsme si zvykat na jiný systém hry. Hrálo se na polovinu hřiště v rozestavení 4+brankář. Naši hráči byli zvyklí na systém 3+1, který hráli celý rok v rámci svazových zápasů, popř. na systém 5+1 na celé hřiště, který praktikovali v rámci Neratovické Ligy. S každým soupeřem se hrál vždy dvojzápas, ze kterého bylo možno získat maximálně 5 bodů. Také samotný herní projev německých týmů se od českého stylu hry velmi lišil. Rozhodčí byli během celého turnaje velmi benevolentní. Často se stávalo, že co by v Čechách bylo považováno za faul, nechali v zájmu plynulosti hry bez povšimnutí.

Naši hráči vstoupili v sobotu do turnaje vlažně nicméně hned s prvním soupeřem (Adler Berlín) brali z dvojzápasu alespoň jeden bod za remízu 4:4 z jednoho zápasu. Následovala prohra s týmem z Geretstriedu s pozdějším vítězem celého turnaje, která náš tým stála hodně fyzických i psychických sil. Naopak plný počet pět bodů za dvě suverénní výhry (3:0 a 6:1) získali Vydry ze zápasů s týmem z Wolfsburgu. Následovali další ne příliš vydařené zápasy, ve kterých jsme se bohužel nemohli opřít o naši brankářskou jedničku kvůli náhlé zdravotní indispozici. Nicméně ještě dva body za jednu výhru (3:1) jsme získali z posledního zápasu dne proti týmu z Bad Nauheim. Uzavřeli jsme sobotní bilanci s osmi body na devátém místě.

V neděli nás čekali relativně silní soupeři nejprve s Düsseldorfu, poté z Norimberku a na závěr turnaje jsme se střetli s domácím týmem Eisbären Berlín. Naši hráči v čele s uzdravenou brankářskou jedničkou předvedli ve všech třech zápasech fantastické výkony a každý tým okradli o nějaký ten bodík. Nejlepší atmosféru, o kterou se starali nejen početní domácí fanoušci, ale i fanoušci našeho týmu na tribuně, měl poslední zápas proti domácím. Pokud by domácí poslední dvojzápas proti Vydrám vyhráli za plný počet bodů, celý turnaj by ovládli (před posledním zápasem byli o bod na čele celé tabulky). Avšak velmi bojovný výkon našich hráčů vedl v prvním zápase k předem nepředstavitelné výhře 2:1 a odměně v podobě 2 bodů. Nicméně druhý zápas proti Eisbären Berlín naši již velmi unavení hráči prohráli 0:4. Celková nedělní bilance byla pěkných 6 bodů ze třech zápasů.

logo cup

Odměnou za bojovný nedělní výkon byl posun na konečné osmé místo se 14ti body, kdy jsme v tabulce předskočili Adler Berlín. Jedná se o velký úspěch mladých Vyder i vzhledem k tomu, že nevěděli, do čeho jdou. Se zahraničními týmy se setkali všichni úplně poprvé. Velmi dobře obsazený německý turnaj GASAG Cup vyhrál tým z Geretstriedu, druzí skončili Eisbären Berlín a na třetím místě zakončili turnaj Drážďany.

Velké díky nejen za vyhledání turnaje, kompletní organizaci a tlumočení patří Dáše Doubkové!

Pokud budeme moci, chtěli bychom se zúčastnit také dalšího ročníku GASAG CUPu. A co příště? To už budeme chytřejší a zkušenější!!!

 
Utkání A-tým
Muži | středa 04.10.2023, 18:00
HC Děčín - HK Kralupy nad Vltavou
 
Muži | sobota 30.09.2023, 17:00
3. kolo
2:3
Písek - HK Kralupy
 
Muži | středa 27.09.2023, 18:30
HK Kralupy nad Vltavou - HC Stadion Vrchlabí
5:6 pp (1:0, 3:4, 1:1 – 0:1)
 
Utkání mládeže
Junioři | neděle 08.10.2023, 13:45
4. kolo
VS.
HK LEV Slaný - HK Kralupy
 
Junioři | neděle 11.02.2024, 17:45
26. kolo
0:0
HC Mělník - HK Kralupy
 
Dorost | neděle 24.09.2023, 13:55
2. kolo
6:7
HK Kralupy - HK LEV Slaný
 
Partneři
Škola hokejových talenů
Pojď hrát hokej
Aktuální články
 
© eSports s.r.o. & HK Kralupy nad Vltavou RSS