Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turnaj mladších žáků v Mariánských Lázních

11.04.2023 | Natálie Čergičová

První dubnový víkend hostil zimní stadion v Mariánských Lázních hokejový turnaj mladších žáků. 

Domácí doplnění o hráče z Tachova se postarali také o zahraniční účast pozváním švýcarského týmu HC Seetal. Dalšími účastníky byli HC Příbram a HC Smíchov 1913. Zápasy turnaje se hrály systémem každý s každým o hrací době 2 x 20 minut čistého času. Každá polovina byla minizápasem, ze kterého bylo možné získat 2 body za výhru, případně 1 bod za remízu. Další bonusový bod vzešel z nájezdů. 

Sobotní vstup do turnaje se kralupským žákům, třebaže dorazili v neuplné sestavě, podařil výborně a proti švýcarskému soupeři ze Seetalu brali všech 5 bodů. Velkou měrou přispěl také vychytanou nulou z prvního minizápasu brankář Adam Fiedler. Méně se již dařilo v odpoledním zápase proti známému soupeři ze Smíchova, kterého si kralupští dobře pamatovali z posledního kola středočeské ligy mladších žáků. Pouze gólem ve hře bez brankáře vykřesali bod za remízu z první poloviny a další pak z nájezdů. Tři body zůstaly smíchovským hráčům. 

Noc strávil tým společně v nedalekém penzionu a nedělní část turnaje otevírali kralupští zápasem proti HC Příbram. Tento tým se již první den pasoval do role favorita turnaje, což potvrdil i v zápase proti Kralupům. Ze hry brala Příbram všechny body, ale v nájezdech nepochodila. V bráně stál totiž kralupský specialista na nájezdy Tonda Krybus, který kryl všechny 3 pokusy příbramských střelců a po trefě Matyáše Pitra putoval jeden bod do Kralup. Posledním zbývajícím soupeřem byli domácí, kteří připravili Kralupy o dva body za remízu a nájezdy. 

Více už neměli naši hráči ve svých rukou a o jejich pořadí rozhodoval až poslední zápas, ve kterém fandili domácím proti Smíchovu. Jeho výsledek však vedl na rovnost bodů a o stříbrné medaili pro Smíchov rozhodl vzájemný zápas. Kralupy tedy braly bronz. Zlato putovalo do Příbrami. 

Dvoudenní turnaj byl opět příležitostí upevnit týmového ducha a spousta dramatických okamžiků se postarala o vzrušení na tribuně v početné skupině fanoušků z řad rodičů. Ti doplnili hokejový program o návštěvu lázeňského města a taktéž utužovali kolektiv. Speciální poděkování patří trenérům Filipu Štibranovi a Josefu Havlovi, kterým účast komplikovaly studijní povinnosti na kurzu k získání trenérské licence a další turnaje či zápasy. 

Zvláště za zmínku ještě stojí účast Tomáš Junga, který prořídlý tým mladších žáků doplnil na žádost realizačního týmu až večer před turnajem. Přestože musel změnit víkendové plány, neváhal, aby kamarádům v mladších žácích pomohl. V kabině byl přijat s velkým nadšením a kromě gólového příspěvku, za který byl oceněn jako nejlepší střelec turnaje, byl znát jeho pozitivní vliv na tým a příkladné chování a to jak v kabině, tak na střídačce či na ledě. 

 
Utkání A-tým
Muži | středa 04.10.2023, 18:00
HC Děčín - HK Kralupy nad Vltavou
 
Muži | sobota 30.09.2023, 17:00
3. kolo
2:3
Písek - HK Kralupy
 
Muži | středa 27.09.2023, 18:30
HK Kralupy nad Vltavou - HC Stadion Vrchlabí
5:6 pp (1:0, 3:4, 1:1 – 0:1)
 
Utkání mládeže
Junioři | neděle 08.10.2023, 13:45
4. kolo
VS.
HK LEV Slaný - HK Kralupy
 
Junioři | neděle 11.02.2024, 17:45
26. kolo
0:0
HC Mělník - HK Kralupy
 
Dorost | neděle 24.09.2023, 13:55
2. kolo
6:7
HK Kralupy - HK LEV Slaný
 
Partneři
Škola hokejových talenů
Pojď hrát hokej
Aktuální články
 
© eSports s.r.o. & HK Kralupy nad Vltavou RSS