Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

FRANCIE DEN PO DNI

25.04.2022 | Jakub Kaprál

Snové zakončení sezóny a celé naší etapy. Pokusím se své dojmy a zážitky z naší nezapomenutelné cesty do Francie popsal v tomto reportu. Dopředu se omlouvám za větší rozsah textu, ale věřím, že ti kteří se o turnaj zajímali dočtou až do konce ????.

K účasti na mezinárodním turnaji ve Francii jsem se dostal přes mého spoluhráče a kamaráda Martina Příhodu. Martin za mnou na podzim 2021 přišel s tím, že jeho známý shání tým na mezinárodní turnaj do Francie. Po dni přemýšlení jsem měl jasno. Výzvu přijímáme a v dubnu se pojedeme porvat pod vlajkou naší republiky a erbem našeho města o nejcennější kovy.

Zhruba někdy od ledna 2022 jsme věděli, že nás čekají dva vrcholy sezony. Nejprve domácí Hockey Spring Games a poté právě tento turnaj. Občas jsem klukům připomněl co nás čeká v závěru sezony a že v obou turnajích je naším cílem zisk medaile bez ohledu na sílu soupeřů a obsazení turnaje. První cíl jsme splnili a po parádních výkonech jsme bronzově ,,pozlatili“ domácí turnaj. Teď nás čeká poslední akce sezony. Akce, která je pro nás velkou neznámou, protože nevíme, co nás čeká. Přípravy vrcholí…

PŘED TURNAJEM

Po konzultaci s Martinem Příhodou a kolegy z Poděbrad (účastnily se posledního ročníku francouzského turnaje) jsem se rozhodl náš tým doplnit o tři posily a to Honzíka Kýnu z Rakovníka a kladenské Mike Bernharda a Vikyho Vycpálka. Byl jsem několikrát upozorňován na vysokou sportovní kvalitu turnaje, a zároveň jsem reagoval na naše absence. Dva z našich klíčových hráčů Filip Bajgar a Lukáš Vrba se z turnaje omluvili z důvodu přijímacích zkoušek na gymnázia.

Na 8.4. jsem domluvil tréninkové utkání proti výběru 2010 pod vedením Ondry Lechnera. Cílem bylo se alespoň jednou před turnajem sejít v kompletním složení a dostat do nových kluků pár našich herních návyků. Utkání skončilo naší vysokou porážkou, nicméně hráči se dostali do tempa, zahráli si proti silnému soupeři a v některých částech utkání předvedli kvalitní výkon. Horší byl zdravotní stav našeho týmu. Dominik Drábek a Janek Štajer se vraceli do zápasového tempa po svých zlomeninách, Domča se navíc trápil s virózou a znovu nemohl celý týden trénovat. Viróza trápila také Matěje Křiváčka, Tomáše Junga a Tondu Kudělku. Kluci Láchové se zase pilně chystali na přijímací zkoušky. Nachlazení a viróza trápila snad každého člena týmu. Naštěstí se všichni dali dohromady a na turnaj jsme odjeli v kompletním složení 13 hráčů do pole a 2 brankářů. Mým novým trenérským kolegou pro turnaj je Šimon Jelínek, hráč prvoligového Prostějova a kladenský odchovanec, který patří do rodiny Matěje Křiváčka. Šimon nahradí Filipa Štibrana, který na turnaj nemohl odjet.

O TURNAJI

Turnaj se konal na severu francouzského města Lille v městečku Wasquehal, které má přibližně tolik obyvatel jako Kralupy. Místní A tým hraje třetí nejvyšší francouzskou ligu. Turnaj, jehož název je NORD CUP U11, TROPHEÉ MICHEL BREISTROFF, je dlouholetou tradicí a mezi předchozí vítěze patří například slovenská Detva, Sokol Kyjev, HC Vítkovice, Slezan Opava nebo už zmiňované Poděbrady z posledního konaného ročníku.

Turnaj je pro deset mužstev, hrají se dvě skupiny a poté bitvy o umístění. Každé utkání se hraje pouze na 1x25 minut hrubého času.

Letošního turnaje se zúčastnili zástupci šesti zemí. Domácí Francii reprezentovali místní Les Lions de Wasquehal, Dragons z Rouenu, z jihu dorazil Anglet Hormadi a Amiens pod vedením slovenského trenéra. Exotickými účastníky byly holandský Kemphanen Eindhoven pod vedením dvou trenérek a akademie Partizanu Bělehrad ze Srbska. Ze sousedního Německa dorazili Stuttgart Rebels a mezi největší papírové favority turnaje patřil švýcarský velkoklub Servette Géneve.

DEN PRVNÍ – 14.4. 2022

Doprava do místa konání je po vlastní ose. Většinou jedou celé rodiny auty a velká část výpravy, která čítá 39 členů, se rozhodla jet už o den dříve kvůli aklimatizaci a návštěvě památek. Na hotelu se potkáváme mezi 15. a 20. hodinou a po vyřešení administrativy na hotelu se přesouváme do vedlejší restaurace na společnou večeři. Ve večerních hodinách pokračujeme na hotel na první ,,poradu“ ohledně dalšího dne, zhodnocení dosavadních zážitků z cesty, ale i celé sezóny.

DEN DRUHÝ - 15.4. 2022

Dopoledne vyrážíme do nedalekého válečného přístavu Dunkerk, který je prosnulý operací Dynamo za 2. světové války. Vracíme se po v brzkých odpoledních hodinách a přesouváme se na stadion. Zařizujeme a obýváme šatnu k obrazu svému. Večer nás čekají dvě přátelská utkání a to s Partizanem Bělehrad a německým Stuttgartem.

Během obou utkání jsem měl možnost vyzkoušet různé varianty sestavy. Kluci jsou dobře připravení a mohl jsem si dovolit rotovat posty téměř neustále. V prvním utkání jsme porazili srbskou akademii 5:1, nicméně soupeř předvedl velice dobrý výkon. V druhém utkání už jsme naplno předvedli, co naše soupeře v turnaji čeká. Němce porážíme 11:0 a řadíme se mezi favority na přední umístění. Za zmínku stojí výkon gólmana Tondy Krybuse, který vychytal čisté konto. Utkání to pro něj bylo velice speciální, protože nastoupil proti svému mateřskému klubu. Ve Stuttgartu totiž Tonda v šesti letech začínal s hokejem. Hokejový den končí a my pokračujeme na druhou ,,poradu“ na hotel.

DEN TŘETÍ – 16.4. 2022

Je to tady. Turnaj začíná. V 11:00 nás čeká slavnostní zahájení turnaje. Zástupci města Wasquehal, prezident místního klubu a zástupci A týmu nás slavnostně uvádí a kapitánovi Tomášovi Jungovi předávají krásný bílý dres, ve kterém budeme na turnaji nastupovat. Na levém rameni je ozdoben kralupským logem, na pravém potom vlajkou České republiky.

Oficiality jsou za námi a přichází čas, abychom otevřeli celý turnaj v zahajovacím utkání proti domácímu Wasquehalu. Utkání máme od prvních sekund pod kontrolou a ani na jednu vteřinu nedáme soupeři šanci. Nad domácími vítězíme 11:0 a Tonda Krybus v brance si nepřipisuje ani jeden zákrok, obrana byla neprostupná. Matěj Křiváček ukazuje v jak skvělé formě do Francie dorazil. K výhře přispívá hattrickem, a zároveň vsítil magický gól na 10:0. Především na tribuně měl tento výkon vřelé ohlasy.

Jedeme dál. Čeká nás další francouzský celek, tentokrát Anglet v zelených dresech. Kluci pokračovali v krasojízdě a zvítězili jsme 13:0. Diváci viděli především dominanci naší první lajny ve složení Kýna, Jung – Šebek, Křiváček, Vycpálek, která zajistila 12 gólů. Po utkání už se těšíme na večerním souboj s Géneve.

Utkání se Švýcary bylo rozhodně dle výsledku vyrovnanější, než obě předchozí. Nicméně herní převaha byla jednoznačně na straně Kralup. Čech v barvách Génevy sice vstřelil gól a poprvé jsme tak v turnaji inkasovali, ale čtyři vstřelené branky zajistili další výhru. Utkání bylo především ze strany Švýcarů velice tvrdé a některé zákroky byly za hranou pravidel. Za zmínku stojí dvojnásobná omluva švýcarského během dalšího průběhu turnaje, kdy přišel jak za mnou, tak za Šimonem a za hru svého týmu se omluvil.

Večerní program zpestřil závod v Short Tracku na jedno kolo formou tříčlenné štafety. Z našeho mužstva jsem vybral Tomáše, Matěje a Honzíka. Kvalifikaci naši vyhráli rozdílem tří sekund na druhého a v následném play off pavouku nenašli rovněž přemožitele. Získáváme první zlato v turnaji!

DEN ČTVRTÝ – 17.4. 2022

Další den nás čekal poslední souboj ve skupině a to proti Eindhovenu. Utkání přineslo nejjednoznačnější výsledek v turnaji. Vítězíme 14:0. V mužstvu máme hned tři hattricky – Tomáše, Honzíka a Matěje.

Večer nás čeká semifinále turnaje proti druhému mužstvu druhé skupiny – Les Gothiques Amiens. Soupeř předváděl slušné výkony během předchozích utkání a pokora byla na místě. Sebedůvěra našeho týmu ve vlastní hru byla obrovská a Francouzi to poznali od prvních střídání. Po skvělém výkonu podpořenou opět skvělou týmovou hrou jsme zvítězili 9:0 a postoupili jsme do pondělního FINÁLE!

Během odpoledne proběhly dovednostní soutěže v nájezdech. Každý hráč jel tři nájezdy a 10 nejlepších z celého turnaje + 2 brankáři postoupili do velkého finále. Hodnotily se góly a čas. Mezi finalisty se probojovali Tomáš Jung, Viktor Vycpálek a Patrik Šebek. Mezi golmany byl úspěšný Kuba Lácha, Tondovi finále o chlup uteklo. V konečném součtu jsme slavili další úspěch. Vítězem se stal Viky, který těsně předčil Tomáše, který skončil druhý, a zároveň se vítězem stal také Kuba Lácha a my tak získali další dvě prvenství!

Po náročném programu jsme se odreagovali na INTERNATIONAL BUFET, kde každý tým předvedl své místní speciality a proběhla ochutnávka. Na našem stole nemohl chybět sud plzeňského piva, kofola, tatranky, Velikonoční speciality a spousta dalších pochutin. Na hotel se dostáváme kolem 22:30. Je pozdě, musíme si odpočinout, zítra nás čeká VELKÝ DEN!

DEN PÁTÝ – 18.4. 2022

FINÁLE. Možná největší utkání dosavadních kariér všech kluků. Kralupští ještě nikdy nestáli v přímé konfrontaci proti soupeři v play off pavouku ve finále, kde vítěz bere vše a poražený sleduje radost druhého. Od rána je cítit napětí a soustředění… všichni se těšíme. Víme, že jsme odehráli skvělý turnaj a můžeme být na své výkony pyšní. Ale chceme víc. Chceme ten velký pohár, který jsme viděli na zahajovacím ceremomiálu. Čeká nás Servette Géneve. Odveta vypjatého souboje ve skupině. Jsme pokorní a víme, že jedině náš nejlepší výkon nás může dovést k titulu. Přechozí výsledky se mažou. Začínáme od nuly. V šatně cítím neskutečnou energii a vím, že dnes nás neporazí nikdo. I pro mě to byl velký zápas. Nikdy jsem ještě svůj tým nevedl v takovém utkání a sobě i klukům jsem před utkáním řekl, aby si zápas užili, poděkoval jsem jim za jejich výkony a popřál jim, aby předvedli takovou hru, jaká je zdobí celý turnaj a celou sezónu.

Před utkáním hrála česká hymna, kluci měli nad hlavou českou vlajku a určitě nejen mě běhal mráz po zádech. Další neskutečný zážitek.

Soupeř začal velice dobře a předváděl hru, jakou jsme od něj v turnaji ještě neviděli. Rychlost, aktivita a obětavost. Utkání bylo vyrovnané a k vidění byl hezký hokej nahoru a dolů. Za dřinu v celém turnaji se k nám obrátilo štěstí a Matěj Křiváček vstřelil dva góly téměř z nulového úhlu. Vedeme 2:0 a já cítím, že tohle už nepustíme. V polovině utkání nás parádními zákroky zachránili nejprve Tonda a potom i Kuba, které jsem v polovině utkání prostřídal. Hra plyne dál a postupně získáváme větší a větší jistotu. Matěj přidává třetí gól a po něm se krásně prokličkuje před branku Dominik Drábek a střelou pod víko zvyšuje na 4:0. Je rozhodnuto. Zbývá pár minut do konce a tenhle zápas je náš. Čtyřicet sekund před koncem je přerušená hra. Vzal jsem si poslední time-out a svolal k sobě všechny kluky. Nikdy nezapomenu na jejich pohledy. Pořád se soustředili a nemysleli na to, že už je skoro konec a turnaj je náš. Řekl jsem jim, že to zvládli, že odehráli krásné utkání a zaslouženě vyhráli celý turnaj. Všem jsem poděkoval a řekl jim, ať si užijí poslední minutu. Kluci co šli na led dostali jednoduchý úkol: ,,Získejte puk a udržte ho pro sebe. Tak jako celý turnaj. Ukažte jim ještě jednou, jaká je vaše hra. Užijte si to.“

To co následovalo po siréně, ta následující hodina… to je něco na co nezapomenu do konce života. Kluci se vrhli na led, několik z nich brečelo radostí… rodiče začali skandovat ,,MISTŘI, MISTŘI“… Právě skončil můj poslední zápas s tímhle DREAM TEAMEM. Po prvotní oslavě jsem kluky zavolal a řekl jim, aby poděkovali rodičům. Potom kolem mě vytvořili kruh a začali křičet mé jméno… Celou dobu jsme byli ve všem společně. Tohle je ta největší odměna, jakou jsem za to všechno mohl dostat. Potom proběhl slavnostní ceremoniál, rodiče přišli za námi na led, všichni se fotili a radovali. Stejně jako to vidíme po výhře ve Stanley Cupu nebo Extralize. Krásné chvíle. V šatně následovaly další emotivní chvíle. Trochu jsme si pobrečeli, ale zakončili jsme tuhle krásnou etapu jako vítězové. A naprosto zaslouženě.

Největší radost mám z toho, jakou hru celý tým předváděl. Za každého stavu jsme stále hráli týmově, žádné sólování nebo předhánění. Každému gólu předcházelo snad více a více přihrávek. Zdobila nás pokora k soupeřům a úcta k jejich výkonům. Chodili za námi trenéři i rodiče z řad soupeřů a obdivovali naše kluky, naše výkony, naši hru a naše chování. To je to největší ocenění, jaké jsme na turnaji mohli získat.

Závěrem tohoto dlouhého reportu bych rád poděkoval několika lidem, kteří se podíleli na vedení týmu. Šimonovi, který se skvěle zapracoval a dostal se na stejnou vlnu jako my. Měl vhodné postřehy a jeho myšlenky a pozitivní nálada nás posouvali dál. Davidovi, Lucce, Jolče a Vlaďce za černou práci kolem týmu a vytvoření vždy špičkového servisu mimo led. Děkuji všem trenérům, kteří mi více nebo méně pomáhali tvořit cestu, po které teď kráčíme. Nejvíce toho se mnou strávil Filip, děkuju moc a přeju hodně štěstí a energie do další práce!

Děkuji všem rodičům za jejich trpělivost, podporu a především důvěru v mojí cestu. Z celého srdce si toho vážím, protože vím, že tyto benefity nejsou vždy pravidlem. Bez Vaší důvěry a podpory by to nešlo. Děkuju všem lidem kolem sebe, rodině a další podporovatelům za to, jak to se mnou zvládali, protože poslední týdny a měsíce jsem měl hlavu jen u dětí.

Poslední poděkování patří dětem. Nejen těm, které byly ve Francii, ale i všem ostatním, u kterých sem měl tu čest strávit v Kralupech alespoň nějakou chvíli. Vždycky jsem se snažil dát Vám ze sebe vše co jsem znal a uměl. Snažil sem se Vám předat lásku k hokeji, jakou v sobě mám a předat Vám z ní co nejvíc, protože si myslím, že to je to nejcennější. Na oplátku jsem po Vás chtěl fér jednání, aktivní komunikaci a dřinu při tréninku. Když se nad tím vším ohlédnu tak vím, že jsem Vám dal co jsem mohl a věřím, že Vám to pomohlo a ukázalo cestu, jak na ledě, tak mimo něj. K tomu, abychom mohli slavit a radovat se, jsme museli překonat spoustu překážek. A zvládli jsme to. Nikdy nezapomenu na naše společné chvíle, zážitky a Vaše pohledy a úsměvy. Bylo to skvělý. Budu Vás dál sledovat a těším až budu mít dál radost z Vaší hry.

Děkuju Vám, makejte dál!

Váš Kuba Kaprál

 
Utkání A-tým
Muži | neděle 04.12.2022, 16:15
13. kolo
VS.
HC Benátky - HK Kralupy
 
Muži | sobota 26.11.2022, 18:15
12. kolo
7:3
HK Kralupy - HC Benešov
 
Muži | sobota 19.11.2022, 17:00
11. kolo
0:1
HC Poděbrady - HK Kralupy
 
Utkání mládeže
Junioři | neděle 04.12.2022, 09:15
20. kolo
VS.
HC Kobra - HK Kralupy
 
Junioři | pátek 25.11.2022, 17:15
17. kolo
8:5
HC Rakovník - HK Kralupy
 
Dorost | neděle 27.11.2022, 10:40
2. kolo
1:4
HK Kralupy - HC Buldoci
 
Partneři

mestokralupy.cz

Škola hokejových talenů
Pojď hrát hokej
Aktuální články
Náborová akce přilákala dvě desítky nejmenších hokejistů

Hokejový klub Kralupy nad Vltavou už po jedenácté pořádal ve spolupráci s ČSLH nábor malých hokejistů ve věku 4-8 let v rámci...

 
HOKEJOVÝ KLUB MĚNÍ LOGO: JE MODERNÍ A MÁ KONKRÉTNÍ TVÁŘ

Vážení hráči i příznivci kralupského hokejového klubu, s nadšením Vás informujeme, že mimořádná valná hromada kralupského...

 
Nový sponzor klubu

Máme velkou radost, že náš mládežnický hokej podpoří od této sezóny nový hráč s číslem 211.

 
Přijďte v sobotu 26.11.2022 od 09:00 hodin na zimní stadion v Kralupech nad Vltavou na akci Týden hokeje
 
2.třídu vyzval na souboj HC Rakovník
 
Pozvánka na hokejové derby! HK Kralupy - HC Junior Mělník
 
Přátelská utkání 2. třídy 1. a 2. října
 
Bitva mladších žáků proti HC Kobra Praha
 
2. třída vyzvala doma SC Kolín
 
Poslední zápas starších žáků, aneb souboj se Slaným
 
 
© eSports s.r.o. & HK Kralupy nad Vltavou RSS